Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Turistika po okolí

Vysočina je krásná a malebná, tajemná a snová, plná energie a klidu, zatím ještě nenarušená masovou turistikou. A tak láká milovníky ryzí přírody k návštěvám a toulkám, které se pak natrvalo vrývají do jejich srdcí.

Přímo Vírem prochází čtyři značené turistické trasy a všechny Vás zavedou na krásná místa. Ať je to návštěva tří zřícenin hradů Pyšolce, Zubštejna a Aueršperka, anebo toužíte být blíž oblakům z rozhleden na Karasíně a na Horním lese, možná jen tiše kráčíte krajinou kolem Vírské přehrady, vždy můžete zažít neopakovatelné zážitky.

Na kratší výlety stačí jen vyběhnout do kopců, které obklopují údolí řeky Svratky a majestátně se tyčí nad Vírem. Každý den je jiný, každý den má svoje kouzlo a svoji náladu, příroda se svými ročními obdobími nám tuto nádheru umožňuje vnímat všemi smysly.

Pokud budete mít zájem, rádi Vám pomůžeme naplánovat trasu podle Vaší chuti a zdatnosti, třeba Vás i provedeme krajinou k potokům, studánkám a skalnatým vyhlídkám, do lesních zákoutí i na slunné palouky.

Přijďte se nadechnout života, probudit v sobě sepětí s přírodou, zapomenout na shon a chaos velkoměst, na chvíli se pokusit zastavit čas. Možná, že právě teď je ta správná příležitost.

Vír a blízké okolí 

Vírská přehrada

Zřícenina Pyšolce

Zřícenina Aueršperku

Zřícenina Zubštejna