Ubytování v obci Vír

U pramene Vírského vánku

Turistika po okolí

Vysočina je krásná a malebná, tajemná a snová, plná energie a klidu, zatím ještě nenarušená masovou turistikou. A tak láká milovníky ryzí přírody k návštěvám a toulkám, které se pak natrvalo vrývají do jejich srdcí.

Přímo Vírem prochází čtyři značené turistické trasy a všechny Vás zavedou na krásná místa. Ať je to návštěva tří zřícenin hradů Pyšolce, Zubštejna a Aueršperka, anebo toužíte být blíž oblakům z rozhleden na Karasíně a na Horním lese, možná jen tiše kráčíte krajinou kolem Vírské přehrady, vždy můžete zažít neopakovatelné zážitky.

Na kratší výlety stačí jen vyběhnout do kopců, které obklopují údolí řeky Svratky a majestátně se tyčí nad Vírem. Každý den je jiný, každý den má svoje kouzlo a svoji náladu, příroda se svými ročními obdobími nám tuto nádheru umožňuje vnímat všemi smysly.

Pokud budete mít zájem, rádi Vám pomůžeme naplánovat trasu podle Vaší chuti a zdatnosti, třeba Vás i provedeme krajinou k potokům, studánkám a skalnatým vyhlídkám, do lesních zákoutí i na slunné palouky.

Přijďte se nadechnout života, probudit v sobě sepětí s přírodou, zapomenout na shon a chaos velkoměst, na chvíli se pokusit zastavit čas. Možná, že právě teď je ta správná příležitost.

Vír a blízké okolí 

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Vírská přehrada

obrazek obrazek obrazek

Zřícenina Pyšolce

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Zřícenina Aueršperku

obrazek obrazek obrazek

Zřícenina Zubštejna

obrazek obrazek obrazek
obrazek obrazek obrazek

Veronika Janďourková
Email: info@ubytovanivir.cz
Tel.: +420 737 565 080

Adresa: Vír 29, 592 66
Další kontaktní informace

Kde se naše ubytování nachází?

… zobrazte si mapu

Marek Klusák webdesign