Přeskočit na obsah Přeskočit na navigaci Přeskočit na navigaci

Profesní životopis

V roce 1990 jsem dokončila studium fyzioterapie v Praze a od té doby se rehabilitaci věnuji s láskou a s naplněním. Pro tuto profesi jsem se rozhodla již v jedenácti letech, kdy jsem po úrazu ruky s následným ochrnutím, sama navštěvovala rehabilitační ambulanci, a měla jsem tak možnost tuto práci poznat zblízka. Tato tvořivá a tvůrčí práce, kdy terapeut pomáhá svému pacientovi znovu nabývat síly a navrací ho zpět do běžného života s minimem následků, jež mu jeho nemoc či handicap přinesl, mě velmi oslovila.

V současné době nejčastěji provádím odbornou domácí terapii, kdy u imobilních pacientů po dlouhodobé i krátkodobé hospitalizaci nabízím intenzivní rehabilitaci v kruhu rodinném, zaškoluji členy rodiny do technik, které mohou se svými blízkými používat pravidelně k jejich postupnému návratu do každodenního kvalitního života. Stále častěji moji pomoc vyhledávají i lidé s vertebrogenními problémy a rodiče s dětmi s vadným držením těla.

Své dřívější pracovní zkušenosti jsem získala na pracovištích Kliniky rehabilitačního lékařství v Praze na Vinohradech, Rehabilitačním oddělení na Poliklinice v Bystřici nad Pernštejnem a v Rehacentru v Jimramově.

Průběžně absolvuji i různé vzdělávací kurzy z pestré nabídky v oboru.

Za neméně důležité považuji i samostudium a práci na sobě sama za účelem osobního rozvoje a růstu. Velkou školou života je pro mě absolvování cyklu kurzů paní Zdeňky Jordánové Poznej svůj cíl, kdy jsem svůj život začala chápat v širších souvislostech. Baví mě objevovat svět kolem sebe a poznávat jeho zákonitosti.

I vám mohu pomoci vidět váš život z jiných úhlů pohledu, podívat se na problémy které vás trápí, kineziologickým testem najít a odkrýt souvislosti ukryté hluboko ve vašem podvědomí. Jen na nás samotných záleží, jaký život si tady na Zemi vytvoříme, jak šťastný život toužíme žít.

Techniky, které při terapii nejčastěji využívám:

Měkké a mobilizační techniky, postizometrická relaxace.

Metoda paní Mojžíšové

Posturální terapie na bázi vývojové kineziologie (paní Jarmila Čápová)

Kraniosakrální terapie

Dornova metoda

Senzomotorika, cvičení podle SMS systému

Reflexologie a baňkování

Bowenova myofasciální technika

Manuální lymfodranáž